Part Number: PRR-27-30-71
OEM Part Number: 305300
27" 30-degree PRESS ROLL RING 71mm bore
Technical Information
71mm bore to suit 70mm axles on Dowdeswell presses Can be machined to make narrower
Dimensions
Height: 700mm
Length: 700mm